poniedziałek, 11 czerwca 2012

WWDC informacje na spokojnie

I już wszystko wiemy, a oto kilka rozbudowanych newsów z WWDC:
1. Nowa generacja Mac Booków Pro z Retiną i Keplerem - zaskoczeniem?
 Główną gwiazdą dzisiejszego wieczoru na konferencji Apple miał być system operacyjny iOS 6, jednak było zupełnie inaczej. Znacznie więcej emocji wzbudziła nowa generacja MacBooka Pro, która będzie wyposażona m.in. w ekran Retina o rozdzielczości 2880×1800 pikseli przy 15,4” (!!) oraz kartę graficzną NVidii z rdzeniem Kepler: GT 650M.Poza tym nowa linia MB Pro będzie cieńsza i lżejsza od poprzedników: będzie to idealny mix Aira i dotychczasowego Pro.Najtańsza wersja nowego MB Pro będzie kosztować w USA 2199 $.
2. iOS 6 beta 1 już dzisiaj dla deweloperów

Pierwsza beta systemu operacyjnego iOS 6 zostanie udostępniona przez Apple deweloperom już dzisiaj oczywiście wraz z nową wersją pakietu SDK.
Kilka nowości w iOS 6:
 - nowa aplikacja Mapy z nawigacją turn-by-turn z widokiem 3D:
Co do map, mam kilka zastrzeżeń, czy będą one dobrze działały w Polsce? Mam nadzieję że chociaż w większych miastach będą dobrze sprawdzać się nowe mapy,
 - większa funkcjonalność Siri,
 - integracja z Facebookiem:
Jak wiemy dotychczasowa współpraca iOS z Facebookiem nie sprawdzała się zbyt dobrze, miejmy nadzieje że uległo to zmianie,
- bardziej zaawansowany sposób obsługi połączeń
- udostępnianie zdjęć ze Strumienia Zdjęć
- udoskonalona aplikacja Mail
 3.iOS 6 i rozmowy Face Time przez sieć komórkową

Face Time w iOS 4 mówiąc w prost był porażką, funkcja rozmów wideo pomiędzy użytkownikami urządzeń firmy Apple miała jedną najważniejszą wadę działała tylko przez WiFi, nie było to dla nas zaskoczeniem że wraz z iOS 6 Face Time będzie działąć także przez sieć komórkową, przy czym jeśli będziemy chcieli korzystać z wieloosobowych konferencji przez Face Time sieć WiFi nadal będzie niezbędna. Zwykłe wideo rozmowy z jedną osobą będą jednak możliwe także przez 3G.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz