poniedziałek, 18 czerwca 2012

Downgrade z BB 06.15 już możliwy!

Stało się to, na co czekał niejeden właściciel iPhone’a 3G lub 3GS od momentu zaktualizowania modemu urządzenia do wersji 06.15.00. MuscleNerd udostępnił nową wersję programu redsnow, dzięki której można swobodnie cofnąć się do starszej wersji basebandu, przywracając w pełni funkcjonalność odbiornika GPS.

Aby powrócić do starszej wersji basebandu:
1. uruchom program redsn0w;
2. podłącz iPhone’a do komputera;
3. wybierz opcję Extras, a następnie Select IPSW w celu zidentyfikowania wersji iOS-a;
4.wyłącz iPhone’a, w sposób jaki Apple przykazał, czyli poprzez suwak wyświetlany po dłuższym przytrzymaniu przycisku Power – jest to bardzo istotny element;
5. gdy iPhone jest wyłączony, wróć do głównego ekranu redsn0w, wybierz opcję Jailbreak, a następnie Downgrade from iPad baseband; odznacz opcję Install Cydia, jeżeli masz już ją zainstalowaną;
6. naciśnij Next i – podążając za instrukcjami na ekranie – wprowadź urządzenie w tryb DFU i poczekaj na wykonanie downgrade’u. Proces ten może potrwać od 3 do 8 minut i gdy zostanie zakończony, urządzenie zostanie automatycznie uruchomione ponownie.

Redsn0w 0.9.14b1 dostępny jest zarówno dla systemu Windows, jak i Mac OS X. W przypadku Windowsa program należy uruchomić z uprawnieniami administratora.

Jeżeli po przeprowadzonym procesie wciąż widzisz modem 06.15.00 w ustawieniach iPhone’a, wykonaj proces jeszcze raz. Gdy jednak wszystko odbędzie się według zamierzeń, od razu po ponownym uruchomieniu urządzenia powinieneś mieć sprawny zarówno odbiornik GPS, jak i zdjętą blokadę SIM-lock (zakładając, że program ultrasnow był używany wcześniej).

37 komentarzy:

 1. No i w końcu dobra metoda!!! GPS działa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Mój problem polega na tym, że posiadam iphona 3g z softem 4.2.1 oraz bb 6.15.00. Próbowałem kilka razy zrobić downgroade ale za każdym razem po włączeniu bb jest taki sam,a teraz jeszcze nie czyta mi karty sim. I teraz proszę o pomoc bo nie wiem czy wszystko robię dobrze. Ściągnąłem softa na 3g 4.2.1 i jego mam wgrać czy jakiś inny soft. Proszę o szybką pomoc bo nie mam teraz dostępu do innego telefonu

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, na iPhone zgraj soft 4.2.1 (ten ściągnięty) i wskaż ten sam soft podczas obniżania bb.
  p.s.
  Przez okres jednego miesiąca (lipiec) nie mam dostępu do internetu, dlatego też na odpowiedz I nowe posty trzeba poczekać do sierpnia

  Autor bloga

  OdpowiedzUsuń
 4. A jeśli nie idzie w fetching baseband? nic? I tak przez dobre 30 min czekam a potem normalnie moge odłączyć telefon i nic sie nie stało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://iphoneapple234.blogspot.com/2012/06/downgrade-z-bb-0615-juz-mozliwy.html -->Ten sposób jest skuteczny w 100%, nie powiiny występować żadne problemy.

   Usuń
 5. Mam ios 4 . Jb i bb 6.15.00 . i jak cofnę bb do poprzedniego (05.13.04) to czy bede mógł normalnie zaktualizować iPhone do ios5?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ios 4 . Jb i bb 6.15.00 . i jak cofnę bb do poprzedniego (05.13.04) to czy bede mógł normalnie zaktualizować iPhone do ios5?

  OdpowiedzUsuń
 7. ale jb zostanie i jak to zrobic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli masz jb to będziesz miał też Cydie, instrukcja jak zrobić jb: Jak zrobić jailbreak

   Zrobienie jailbreak'u na sofcie iOS 5.1 (lecz na każdym sofcie wykonuje się te same czynności), który postanowiłem wgrać na iPod'a Touch 4G oraz iPhone 4.
   Program jakim będziemy ,,łamać" nasz system często upomina się o wskazanie softa z jakiego korzystamy. Właśnie w tym celu musimy pobrać odpowiednią paczkę z tego adresu: http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

   Drugą niezbędną rzeczą będzie program Redsn0w w odpowiedniej wersji. Znajdziesz go pod tym adresem: http://besttechinfo.com/Downloads/newest-redsn0w-win/Redsn0w_0.9.10b6_For_Windows.html (dla Windows) lub tutaj: https://87557555-a-e3ef4290-s-sites.googlegroups.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.10b6.zip?attachauth=ANoY7cqD4o1rCqo6f-wmUZFstqcSUWXUF4HebY5FjC5Y3ytPNDWdblqc3EhDMMEjLxI3os6IQmPZTFulFjysRN9z3QXBGZTqtksoe3K4mUqqncWBf4EqQGE26wpa6ihT8XDdoomR3Yqfyo_4UlJnqNZGpKf6zgaV3QO2ix81baJf2OeDaSAxOqloAp4ebeq1QkjYpTauZVynWh7SijhVW33SjtklQQ2-8J1OUukKXxErda1jjrdJlqs%3D&attredirects=0&d=1 (dla Mac’a).

   A więc podłączamy nasze ,,iUrządzenie" do komputera za pomocą kabla USB i otwieramy program Redsn0w. Do wyboru będziemy mieli dwie opcje Jailbreak i Extras. Wybieramy Extras, a następnie Select IPSW. Otworzy nam się okno w którym będziemy musieli odnaleźć pobraną wcześniej paczkę. Należy ją wybrać, a następnie w programie Redsn0w powrócić do początku i wybrać przycisk Jailbreak, a następnie Next (jeśli przycisk Next nie jest dostępny, należy wyłączyć iPhone'a/iPod'a nie odłączając go od komputera). Po naciśnięciu przycisku Next rozpocznie się odliczanie informujące nas o konieczności wciskania przycisków Home i Power (na iPodzie, iPhonie) w odpowiedniej sekwencji:

   I Wciskamy przycisk Power na 3 sekundy.
   II Wciskamy przycisk Home i Power jednocześnie i trzymamy przez 10 sekund.
   III Wciskamy przycisk Home i trzymamy go najlepiej do momentu rozpoczęcia się ładowania.
   (Jeśli nie uda Ci się za pierwszym lub drugim razem, nie rezygnuj i próbuj jeszcze raz)

   Po skończeniu ładowania wyświetli się komunikat w którym możesz wybrać jakie rzeczy oprócz jailbreak'u mamsz zamiar wgrać. Możesz zaznaczyć wszystkie opcje lub zostawić te które były już zaznaczone. Naciskamy Next. Jeśli zrobiliłeś wszystko poprawnie, nic już nie będzie trzeba robić. Na iPodzie/iPhonie będą dziać się różne ciekawe rzeczy (będą się różne rzeczy aktualizować, instalować itp.), po skończeniu nasze urządzenie włączy się automatycznie, a na ekranie początkowym widnieć będzie nowa ikona, Cydia.

   Często tak się zdarza, że po samoistnym włączeniu się iPod'a/iPhone'a po skończeniu jailbreak'u ikona Cydii jest biała, a po jej naciśnięciu nic się nie dzieje, lecz nie ma się czym martwić, po prostu wystarczy zrobić jailbreak jeszcze raz, a jeśli to nie pomoże zrób tak:
   Otwórz program Redsn0w. Wybierzcie Extras, a następnie Just Boot. Naciśnijcie Next i wprowadźcie iPod'a/iPhone'a w stan DFU wciskając w odpowiedniej sekwencji przyciski:

   I Wciskamy przycisk Power na 3 sekundy.
   II Wciskamy przycisk Home i Power jednocześnie i trzymamy przez 10 sekund.
   III Wciskamy przycisk Home i trzymamy go najlepiej do momentu rozpoczęcia się ładowania.

   Po skończeniu problem powinien zniknąć.

   Usuń
 8. 3. wybierz opcję Extras, a następnie Select IPSW w celu zidentyfikowania wersji iOS-a; . Otwiera mi sie okno i co mam w nim wybracc skad mam zwiasc ios?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz tam wskazać (wybrać) soft jaki aktualnie masz w iPhone.

   Usuń
 9. No mam 4.1 a jak chcem ios 5 jak to zrobic ? .

  OdpowiedzUsuń
 10. Napisz jak mam aktualizować iPhone do ios5 ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mogę cofnąć BB do porzedniego , ciagle mam 6.15.00

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta metoda działa w 100% więc coś robisz źle, iOS można ściągnąć z oficjalnej strony Apple np. http://www.apple.com/pl/ios/

   Usuń
 12. To może mam złe oprageamowanie . skad mam pobrac 4.1

  OdpowiedzUsuń
 13. A więc jeszcze jedna pomoc !! ..
  Zaktualizowałem ipka do iOS5 cydia goo aktywowałem ale ciągle szuka sieci ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki redsn0w użyłeś do jb?

   Usuń
  2. powinno się przez redsn0w 0.9.9b9d

   Usuń
  3. Kurcze, a robiłeś dokładnie tak jak jest w instrukcji? Sposób działa w 100% i nigdy nie miałem żadnych problemów.

   Usuń
 14. Tak na 100 zrobiłem . i dalej brak sieci.

  OdpowiedzUsuń
 15. Albo jak wiesz to napisz mi jak mam na nowo wgrac ios5 na iP. i wgrac cydiie.

  OdpowiedzUsuń
 16. BB udało sie innym res0w . ale teraz jest ciagle brak sieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zaktualizować sobie iPhone do iOS 5 za pomocą iTunes, jak zrobić jb napisałem Ci wyżej w odpowiedzi do komentarzu.

   Usuń
 17. Dobra wczoraj się trochę pomęczyłem i się udało .
  Dzięki piękne za pomoc !!
  Blog naprawdę super !! wielki + ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze napisze ze jak komuś nie bedzie chciało cofnąć BB to użyjcie tego redsn0w 0.9.14b2

  OdpowiedzUsuń
 19. ...blokadę SIM-lock (zakładając, że program ultrasnow był używany wcześniej).

  A jeśli nie wiem tego??

  OdpowiedzUsuń
 20. przed DG powinienes sprawdzic w Cydii czy masz ultrasn0w zainstalowany

  OdpowiedzUsuń
 21. wszystko działa dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam. Wgrałem przez Redsn0w 0.9.14b1 soft oryginalny 4.1 do iphone 3g
  i obniżyłem BB z 6.15 do 5.13.04 i jest możliwe że gps dalej nie działa? Czy moge porzez itunes zrobić aktualizacje, czy znów iphone powórci do restore?
  I czy jak pobieram z cydii aplikacje i synchronizuje iphona to usuwają się te aplikacje?

  OdpowiedzUsuń
 23. Fajnie, że informujecie na pewno skorzystam

  OdpowiedzUsuń